Autologiczny przeszczep komórek macierzystych skóry głowy – wynalazek na skale światową.

Na obecnym etapie wiedzy i możliwości jest najlepszą terapią powodującą spowolnienie łysienia androgenowego oraz pozytywne zmiany w jakości i gęstości włosów.
Osłabione i zdegenerowane mieszki włosowe po rewitalizacji komórkami macierzystymi znów są w stanie produkować zdrowe i silne włosy.
Zabieg przeszczepu komórkami macierzystymi, to milowy krok w terapiach trychologicznych.
Jest innowacyjnym zabiegiem wykorzystującym osiągnięcia współczesnej biotechnologi.

Włoscy naukowcy kliniki medycznej pracowali 10 lat nad stworzeniem systemu, który pozwala na regenerację tkanek i narządów za pomocą komórek progenitorowych pozyskiwanych dokładnie z tych samych narządów i tkanek. Odkrycie to wykorzysta między innymi do opracowania zabiegu trychologicznego w leczeniu łysienia androgenowego.

Zabieg opiera się na wykorzystaniu pobranych komórek macierzystych znajdujących się w tkankach skóry, w najbliższym sąsiedztwie zdrowych mieszków włosowych. Z pobranego materiału pozyskujemy zawiesinę, która zawiera setki tysięcy komórek macierzystych i jest podawana iniekcyjnie w obszary skóry objęte łysieniem androgenowym.

Wysoką koncentrację przeszczepianych komórek uzyskujemy dzięki specjalistycznemu, opatentowanemu urządzeniu medycznemu, które posiada certyfikat CE oraz rekomendację w FDA (Agencja Żywności i Leków, ang. Food and Drug Administration, USA). Zabieg może być wykonywany u kobiet i mężczyzn. Pierwsze pozytywne efekty można zaobserwować po 30-40 dniach, jest to jednak uzależnione od indywidualnych zdolności regeneracyjnych pacjenta. Kolejny zabieg można wykonać po około dwóch latach. W międzyczasie należy korzystać z bogatej oferty innych zabiegów trychologicznych wzmacniających cebulki włosowe, utrzymujących w dobrej kondycji skórę głowy. Najlepsze efekty zabieg daje w początkowym stadium choroby.


Przeciwwskazania do zabiegu:

- nieprawidłowa krzepliwość krwi

  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
  • uczulenie na środek znieczulający

Do zabiegu kwalifikuje:

lekarz med. estetycznej: Andrzej Skrabski

mgr Anna Pławecka kosmetrolog – spec. trycholog

Ilość zabiegów: 1 raz na ok. 2 lata

Czas zabiegu: od 30 do 50 miniat

Koszt zabiegu: w zależności od ilości biopsji