Konsultacja trychologiczna z trichoskopią skóry głowy i włosów

Konsultację trychologiczną w naszej klinice przeprowadzają:

  • lek. med. estetycznej Andrzej Skrabski
  • mgr Anna Pławecka kosmetolog specjalista trycholog
  • kosmetolog - trycholog Janina Skrabska

Trychologia to wciąż nowa dziedzina, która stoi na pograniczu kosmetologii i medycyny estetycznej. Dlatego wciąż mało osób wie, kiedy należy udać się do kosmetologa - trychologa.

Na konsultację trychologiczną umów się niezwłocznie:

  • gdy masz problem z włosami lub skórą głowy i nie konsultowałeś tego problemu jeszcze z nikim. Bardzo prawdopodobne jest, że kosmetolog trycholog rozwiąże twój problem zabiegami trychologicznymi. W naszej klinice dysponujemy ofertą na poziomie światowym. W razie potrzeby nasz specjalista doradzi Ci jakie badania biochemiczne/hormonalne wykonać dodatkowo aby zweryfikować czy istnieje potrzeba nie tylko leczenia miejscowego ale również całego organizmu,
  • gdy chcesz prawidłowo pielęgnować skórę głowy i włosy cieszyć się ich zdrowiem i urodą.

Podczas pierwszej wizyty pacjent ma zawsze trichoskopię /mikroskopowe badanie skóry głowy i włosów/. Ponadto przeprowadzony jest bardzo dokładny wywiad z pacjentem, w którym pytamy o problem, przebyte choroby, operacje, choroby dziedziczne, stosowane lekarstwa, dietę, tryb życia, warunki pracy, jak również analizujemy wyniki badań, które pacjent przynosi. Wszystko to w celu postawienia dobrej diagnozy.

Trychologiczne badanie skóry głowy i włosów jest zupełnie nieinwazyjne i bezbolesne. Może być wykonywane u każdej osoby nawet u kobiet w ciąży i dzieci. Wynik badania jest znany podczas konsultacji. Podczas wizyty nasz trycholog może zasugerować pacjentowi:

  • badania biochemiczne i hormonalne,
  • biopsję skóry głowy
  • analizę pierwiastkową włosów,
  • wizytę u lekarza specjalisty: dermatologa, endokrynologa, ginekologa czy dietetyka w celu ustalenia ewentualnych przyczyn wewnętrznych problemów pacjenta.

Wypadanie włosów, zły stan skóry głowy często są odbiciem stanu zdrowia człowieka. Nasze doświadczenie i profesjonalizm kompleksowa oferta mogą nie tylko pomóc ci odzyskać piękne włosy, które są atrybutem urody, ale mogą też przyspieszyć ujawnienie podstępnej choroby. Naszymi pacjentami są kobiety, mężczyźni, nastolatki, a nawet dzieci!

Obraz mikroskopowy na ekranie komputera pozwala ocenić stan skóry głowy i włosów pod kątem niekorzystnych zmian, ustalić indywidualny program procedur trychologicznych w klinice.


W sytuacji, gdy pacjent musi być leczony farmakologicznie, lekarze w celu jego przyspieszenia zalecają zabiegi trychologiczne w naszej Klinice. 

Każdy pacjent jest inny ma inne potrzeby i oczekiwania, inną motywację, inne możliwości czasowe i finansowe, dlatego nie ma jednej optymalnej dla wszystkich terapii. 

W celu uzyskania jak najlepszych efektów korzystamy z procedur zabiegowych z medycyny estetycznej, kosmetologii, fizykoterapii i laseroterapii. Wciąż podejmujemy nowe wyzwania żeby tworzyć kompleksowe i optymalnie skuteczne terapie.

Przed konsultacją należy nie myć głowy przez 48h i nie nakładać jakichkolwiek preparatów, a na konsultację zabrać posiadane wyniki badań.

Czas trwania konsultacji: od 40 do 60 min.

Koszt konsultacji z badaniem trychologicznym: 120 zł